PolskiEvent

Symulator zderzenia

Symulator zderzenia

Bezpieczna kolizja z prędkością około 8 km/h pokazuje przeciążenie działające na ciało uczestnika.

Urządzenie zderzające to nic innego jak platforma na kółkach z zamocowanym fotelem, poruszająca się po równi pochyłej. Instruktor objaśnia i przygotowuje do zajęcia prawidłowej pozycji na fotelu oraz zapięcia pasa bezpieczeństwa. Następnie zwalnia blokadę platformy, która rozpędza się by po chwili zderzyć się ze stałą przeszkodą. Podczas nagłego zatrzymania odczuwalne jest niewielkie przeciążenie przenoszone na pas bezpieczeństwa. Symulator zderzeń pozwala wyobrazić sobie jak wielka siła bezwładności działa na uczestnika wypadku podczas zderzenia czołowego. Uczestnikiem atrakcji może być każda zdrowa osoba.

Symulator zderzenia jest urządzeniem pokazującym działanie siły bezwładności przy niewielkiej i bezpiecznej dla zdrowia prędkości.

Prawidłowa pozycja za kierownicą oraz wzorowo zapięty pas bezpieczeństwa przytrzymuje ciało możliwie blisko fotela, przez co obrażenia i odczucia wypadku są mniejsze. Symulator zderzenia działa na wyobraźnie kierowców i pasażerów niezapinających pasów bezpieczeństwa. Czym więcej wolnej przestrzeni znajduje się między ciałem, a taśmą pasa tym większe ryzyko uszkodzenia.

Symulator zderzeń uderza w stałą przeszkodę czołowo przenosząc przeciążenia na podróżującego.

To właśnie wypadki czołowe są najczęstszymi na drogach, a przednia część samochodu najlepiej absorbuje energię zderzenia. Brak strefy zgniotu w symulatorze zderzenia potęguje odczucia wypadku, ponieważ energia kinetyczna nie jest rozproszona, czyli zamieniana na inną. Uczestnik kontrolowanego wypadku zderzenia czołowego, jest przygotowany na przeciążenie i napina mięśnie na moment przed uderzeniem. W prawdziwym wypadku nie zawsze może zdążyć, szczególnie kiedy śpi lub będzie po spożyciu alkoholu czy innego środka opóźniającego reakcję.

Symulator zderzenia uczy pokory do prędkości oraz zapinania pasa bezpieczeństwa.

Każdy przedmiot znajdujący się na pokładzie samochodu podczas wypadku uderzy ze zwiększoną siłą o kokpit. Symulator dachowania pozwala sprawdzić tą zależność, dlatego instruktor przed zderzeniem wręcza kursantowi kilku kilogramowy przedmiot którego utrzymanie nie będzie łatwe. Biorąc pod uwagę niewielką prędkość zderzenia można wyobrazić sobie ogromne niebezpieczeństwo podczas wypadku przy 50 km/h.

Symulator zderzenia jest doskonałym dopełnieniem symulatora dachowania.

Symulator zderzeń jest mobilnym urządzeniem, które może być używane w dowolnym miejscu. Montaż i demontaż zajmuje kilka minut. Każdy symulator zderzenia posiada wolną przestrzeń, którą można wykorzystać do celów marketingowych. Wielu sponsorów imprez o charakterze bezpieczeństwa w transporcie zamieszcza swoje logotypy i informacje produktowe na urządzeniu.

Symulator zderzenia obsługiwany jest przez instruktora techniki jazdy zapewniającego bezpieczeństwo podczas doświadczenia.

Dodatkowo posiada blokadę zjazdu i specjalną platformę, na której uczestnik jest całkowicie bezpieczny. Symulator zderzeń jest jednoosobowym urządzeniem doświadczalnym, z którego mogą korzystać wszystkie osoby bez względu na wiek. Regulacja prędkości pozwala na dostosowanie bezpiecznej projekcji dla dzieci. Nasz symulator posiada jako jedyny w Polsce regulację prędkości najazdowej. W celu dostosowania i zapewnia wysokiego bezpieczeństwa dla dzieci, symulator zderzenia należy wyposażyć w specjalny fotelik ochronny, dopasowany do warunków fizycznych najmłodszych uczestników.

Firma Polski Event posiada dwa symulatory zderzenia wyposażone w specjalną platformę symulującą wypadek.

Symulator zderzeń wykorzystywany jest podczas imprez motoryzacyjnych, targów branżowych, promocji produktu, szkoleń bezpiecznej jazdy, treningów sportowych, dnia bezpieczeństwa, imprez firmowych oraz zajęciach plenerowych i wielu innych. Zamów symulator zderzenia już dziś i przekonaj swoich znajomych do bezpiecznej jazdy i zapinania pasów.

Miejsce: 5 x 3 m