Nasz symulator dachowania od wewnątrz
symulator dachowania

Wynajem symulatora dachowania

Nasz symulator można zatrzymać w dowolnej pozycji (kołami do góry, na boku lub skośnie). Istnieje możliwość zatrzymania symulatora do góry nogami w celu treningu bezpiecznego wypięcia z pasa i wydostania się samochodu. Uczestnikiem atrakcji może być każda zdrowa osoba która ma powyżej 150 cm wzrostu. Symulator dachowania jest edukacyjną atrakcją na imprezy plenerowe, firmowe oraz szkolenia z bezpiecznej jazdy. Firma posiada trzy symulatory dachowania zbudowane na podstawie różnych samochodów.

Nasze symulatory dachowania:

  • Symulator dachowania Smart Fortwo - najbardziej mobilny symulator przeznaczony do użytku na zewnątrz oraz wewnątrz budynków (sale konferencyjne, hotele) z regulowaną prędkością obrotową dochodzącą do 30 obr / min. Najszybszy symulator w europie!
  • Symulator dachowania Volkswagen New Beetle - symulator przeznaczony do obsługi imprez plenerowych.
  • Symulator dachowania Volkswagen Golf - szkoleniowy sprzęt w którym można trenować wychodzenie z samochodu który po dachowaniu zatrzymał się do góry kołami. Jako jedyni w Polsce uczymy jak w bezpieczny sposób opuścić samochód po takim wypadku!
  • Symulator SMART - dwuosobowy symulator w kolorze czarny mat ze złotymi felgami.
  • Symulator VW New Beetle - czteroosobowy symulator w czerwonym kolorze.
  • Symulator VW Golf - czteroosobowy symulator dachowania w czarnym kolorze z przyciemnionymi szybami służący podczas szkoleń do treningu ewakuacji z samochodu po wypadku z dachowaniem. Kiedy po dachowaniu znalazłeś się w odwrotnej pozycji czyli do góry nogami to właśnie pas bezpieczeństwa zapewnił należytą ochronę. Nieumiejętne jego odpięcie spowoduje, że spadniesz ciężarem swojego ciała na głowę - uszkadzając kręgi szyjne. Potrafimy temu zapobiec, wystarczy przyjść na nasze szkolenie lub skorzystać z naszych atrakcji.

Dane techniczne:

  • Miejsce: 5 x 3 m
  • Zasilanie: 230 V lub siła trójfazowa 380 V

Na czym polega dachowanie?

Dachowanie to rodzaj wypadku w którym pojazd przewrócił się na dach obracając się wokół własnej osi. Jest charakterystyczne dla wyższych samochodów co potwierdza fizyka - im wyżej umiejscowiony środek ciężkości tym większe ryzyko dachowania. Część takich wypadków kończy się wyrzuceniem podróżnych z samochodu co kończy się dodatkowymi obrażeniami lub śmiercią. Działaniem prewencyjnym są szkolenia i uświadamianie wszystkich uczestników ruchu o konsekwencjach wypadków.

Co daje nam symulator dachowania?

Symulator dachowania powstał z myślą rozwijanie obszarów bezpieczeństwa często pomijanych i bagatelizowanych przez kierowców i pasażerów. Przykładem jest pozycja za kierownicą oraz pas bezpieczeństwa. Nie wszyscy zapinają pasy, a jeśli zapinają to większość robi to nieprawidłowo. Nasz symulator pomaga dostrzec różnice oraz ryzyko jakie niosą błędy w przygotowaniu do podróży. Symulator ten obrazuje w zwolnionym tempie przebieg prawdziwego wypadku samochodowego z dachowaniem. Osoby siedzące wewnątrz samochodu odczują na własnym ciele w jaki sposób działa pas bezpieczeństwa oraz zobaczą co dzieje się z niezabezpieczonymi przedmiotami w kabinie. Nawet niewielkie przedmioty jak smartfon, portfel, laptop czy butelka wody być śmiertelnym zagrożeniem podczas wypadku dla podróżnych. Dzieje się tak, ponieważ waga przedmiotów podczas wypadku może wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt razy.

Dlaczego warto wynająć symulator dachowania?

Symulator dachowania może być wykorzystany na szkoleniach dla dzieci jednak tylko i wyłączy przy użyciu specjalnych fotelików ochronnych. Wszystkie symulatory dachowania w naszej firmie są zamontowane na specjalistycznych przyczepach transportowych dzięki czemu są mobilne i można je wykorzystać w dowolnym miejscu. Symulator SMART Fortwo ma możliwość łatwego opuszczenia przyczepy przez co może być wykorzystywany w zamkniętych pomieszczeniach o niskiej wysokości. Dachowanie samochodu wywołuje w uczestnikach emocje i adrenalinę dlatego kontrolowane dachowanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem podczas imprez związanych z bezpieczeństwem. Urządzenie jest często wykorzystywane na imprezach o nazwie: dzień bezpieczeństwa, bezpieczny weekend czy safety day. Symulatory dachowania obsługiwane są przez instruktorów techniki jazdy posiadających aktualne licencje.

Każdy symulator może zostać wykorzystany jako dodatkowe źródło reklamy ponieważ można wykorzystać jego powierzchnie reklamowe do promowania sponsorów lub organizatorów. Logo każdej firmy i organizacji która popiera bezpieczeństwo ruchu drogowego wpływa korzystnie na jej odbiór i wizerunek. Nasz symulator bardzo często jest uwieczniany na zdjęciach i filmikach przez uczestników imprezy oraz media. Wielu doświadczonych kierowców po spróbowaniu kontrolowanego rolowania powiedziało, że symulator dachowania powinien być obowiązkową pozycją szkoleniową na kursie prawa jazdy. Nasz symulator kontrolowanego dachowania jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu pod warunkiem zastosowania się do poleceń instruktora. Od strony technicznej posiada możliwość zmiany kierunku obrotu. W symulatorze zamontowano przycisk bezpieczeństwa czyli awaryjny wyłącznik stop. Dodatkowo sprzęt posiada możliwość ręcznego obrotu na wypadek awarii prądu.

Nasz symulator dachowania pozwala zrozumieć dlaczego zapinanie pasów przed rozpoczęciem jazdy jest tak ważne dla bezpieczeństwa. Symulacja dachowania pozwala dostrzec zagrożenie podczas przewożenia niezabezpieczonych ładunków, jak zakupy oraz urządzenia codziennego użytku.

Firma Polski Event zajmuje się mobilnymi szkoleniami z bezpiecznej jazdy oraz udostępnia ten symulator na wszelkie imprezy promujące bezpieczeństwo na drodze. Symulator dachowania wykorzystywany jest podczas: imprez masowych, plenerowych, eventów, imprez firmowych, szkoleniach i konferencjach, działań promocyjnych i marketingowych, dnia bezpieczeństwa (safety day), targów motoryzacyjnych i innych. Zarezerwuj nasze symulatory już dziś i podaruj ludziom to co bezcenne - bezpieczeństwo!

Nasz symulator dachowania od wewnątrz
Symulator dachowania