PolskiEvent

Refleksomierz

Refleksomierz

Symulator czasu reakcji najczęściej nazywany jest refleksomierzem.

Ćwiczenie sprawdza refleks człowieka, czyli czas reakcji na bodziec. Najczęstszym i najbardziej efektownym programem urządzenia jest ilość naciśniętych guzików w czasie jednej minuty. Refleksomierz podświetla jeden z przycisków, a zadaniem uczestnika jest jak najszybsze jego naciśnięcie. Kliknięcie w przycisk wyłącza podświetlenie, jednocześnie podświetlając kolejny przycisk. Po zakończeniu czasu program zlicza ilość naciśnięć i wyświetla uzyskany wynik. Symulator refleksu może być wykorzystany jako urządzenie poglądowe oraz do konkurencji, z której zostanie wyłoniony najlepszy zawodnik. Refleksomierz uruchamiany i programowany jest przez operatora, który wykona instruktaż wstępny zanim osoba przystąpi do konkurencji. Z atrakcji może skorzystać każda osoba niezależnie od wieku. Celem zadania jest poznanie czasu swojej reakcji, w stosunku do innych uczestników ruchu. Bardzo ważna jest świadomość jak wiele zależy od refleksu i szybkiej reakcji kierowcy. Opóźnienie reakcji lub niedostateczna koncentracja kierowcy może być decydująca o zaistnieniu wypadku drogowego.

Refleksomierz służy do profesjonalnych treningów szybkości a także do zabawy podczas imprez masowych.

Posiada funkcję pomiaru czasu reakcji podczas poszczególnej rozgrywki. Refleksomierz oblicza średni czas reakcji oraz najszybszy i najwolniejszy refleks w danej grze. Program obliczeniowy pozwala na monitorowanie treningów i postępów oraz jest niezbędny podczas przeprowadzania zawodów na najszybszego zawodnika. Refleksomierz posiada konstrukcję wykonaną z polerowanej stali nierdzewnej, dlatego przyciąga wyglądem zainteresowanie widzów. Symulator refleksu posiada podświetlenie w technologii LED, dzięki której można korzystać z urządzenia nawet na otwartej przestrzeni przy mocno świecącym słońcu. Refleksomierz posiada przyciski dostępne w różnych kolorach, a każdy z nich posiada dwudziestopunktowe podświetlenie.

Symulator refleksu jest bardzo prosty w obsłudze.

Możliwy jest wynajem długoterminowy urządzenia oraz obsługa urządzenia we własnym zakresie. Refleksomierz składa się z trzech części co ułatwia jego transport oraz montaż w miejscu realizacji. Symulator składa się z części właściwej oraz dwóch podpór dzięki którym sprzęt jest stabilny podczas rozgrywki.

Refleksomierz jest urządzeniem z którego korzystają dzieci i dorośli.

Symulator jest doskonałym nośnikiem reklamy na tle którego można zamieścić logo sponsora lub organizatora wydarzenia. Firma Polski Event zajmuje się produkcją oraz wynajmem symulatora refleksu. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem możesz przeczytać więcej o produkcie na stronie SimFlex. Refleksomierz wykorzystują najlepsze kluby sportowe na świecie oraz reprezentacje kraju w różnych dyscyplinach sportowych (piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, hokej i wiele innych). Refleksomierz rozwija refleks, szybkość, koordynację ruchową, kondycję, proces decyzyjny oraz widzenie peryferyjne. Symulator refleksu jest modnym urządzeniem promującym aktywny tryb życia.

Miejsce: 2 x 2 m

Zasilanie: 230 V