PolskiEvent

Symulator Dachowania

Symulator Dachowania

Symulator dachowania to widowiskowa atrakcja na każdą imprezę.

Dostarcza ogromnej dawki adrenaliny oraz podnosi bezpieczeństwo uczestników. Głównym celem jest nauczenie właściwego korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz radzenia podczas wypadku drogowego. Kontrolowane dachowanie na naszych symulatorach dachowania pozwala sprawdzić co się dzieje wewnątrz kabiny, gdy pojazd kręci się wokół osi. Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa decydują o zdrowiu i życiu kierowcy oraz pasażerów. Właściwe zamocowanie przewożonych przedmiotów i zapięcie pasów zwiększa szanse na przeżycie wypadku drogowego.

Nasza firma jako jedyna w Polsce posiada aż 4 symulatory rolowania:

Symulator dachowania Mini Cooper S

Symulator dachowania Smart For Two

Symulator dachowania Volkswagen New Beetle

Symulator dachowania Volkswagen Golf

Dokładamy najwyższych starań by zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa naszym kursantom podczas szkoleń. Podczas naszych realizacji o uczestników dbają instruktorzy i trenerzy zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu Instruktorów Techniki Jazdy.

Jak to wygląda w praktyce?

Uczestnicy zajmują miejsce w samochodzie. Instruktor poprawia pozycję na fotelu, daje instruktaż dotyczący właściwego umiejscowienia, prawidłowego zapięcia pasa i przygotowania do wypadku z dachowaniem pojazdu. Po sprawdzeniu uczestników i zamknięciu drzwi pojazdu następuje obrót maszyny o 360 stopni wokół własnej osi. Symulator dachowania może obracać się w dowolną stronę z zmieniającą się prędkością. Instruktor może zatrzymać samochód na dachu, na boku, po skosie lub po prostu nim pobujać. Wszystko to by wyobrazić sobie jak niebezpieczne może być prawdziwe dachowanie samochodu.

Czego jeszcze można nauczyć się na symulatorze dachowania?

Tak! Nasi instruktorzy techniki jazdy prowadzą szkolenia na wielu różnych płaszczyznach. Na symulatorze dachowania możesz spróbować otworzyć drzwi pojazdu, kiedy pojazd zatrzymał się na bocznych drzwiach. Trzeba ogromnej siły i determinacji by otworzyć drzwi, w górę a co dopiero nimi wyjść. Jeśli jesteśmy przy wychodzeniu, to uczymy taktyki i techniki bezpiecznego wychodzenia z pojazdu, który pozostał po dachowaniu do góry kołami. Pamiętaj, że jest to trudne zadanie i takie rzeczy wykonuj tylko pod okiem instruktora techniki jazdy który zadba o Twoje bezpieczeństwo! Do 50% uszkodzeń odcinka szyjnego kręgosłupa w trakcie wypadku dachowania, dochodzi podczas nieumiejętnego wychodzenia z pojazdu zatrzymanego na dachu.

Dla kogo?

Korzystać z symulatora dachowania może każda zdrowa osoba mająca powyżej 130 cm wzrostu. Posiadamy symulatory wyposażone w system ISO FIX, stąd też istnieje możliwość używania sprzętu przez dzieci w fotelikach samochodowych pod nadzorem rodzica lub opiekuna.

Każdy symulator dachowania jest serwisowany i sprawdzany pod względem bezpieczeństwa bezpośrednio przed realizacją. W trosce o najwyższą jakość usługi posiadamy niezbędne certyfikaty i uprawnienia do wykonywania szkoleń z użyciem atrakcji rolowania pojazdu.

Miejsce: 5 x 3 m

Zasilanie: 230 V 2.5kW