PolskiEvent

Symulator przeciążeń dachowania – Żyroskop

Symulator przeciążeń dachowania – Żyroskop

Atrakcja dla osób szukających dużej dawki adrenaliny.

Sportowe samochodowe fotele wyposażone w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa przypominają rajdową pozycję za kierownicą oraz zapewniają dodatkową ochronę ciała. Dwuosobowy symulator wykonujący niekontrolowane przesunięcia we wszystkich możliwych wektorach pozwala poczuć przeciążenia porównywalne do dachowania pojazdu. Poczuj wspólnie z pasażerem siłę przeciążenia 3G! Wynajmij żyroskop już dziś na swoją imprezę.

Potoczna nazwa urządzenia to żyroskop.

Symulator przeciążeń składa się z trzech obręczy, które obracają się niezależnie od siebie. Dzięki trzem obręczom uczestnicy zabawy ulegają przeciążeniom i ruchom w każdym możliwym wektorze przestrzeni trójwymiarowej. Żyroskop napędzany jest siłą mięśni dwóch przeszkolonych instruktorów. Podczas obrotu następują gwałtowne przesunięcia i zmiany kierunku obrotu co wywołuje potężne przeciążenia. Symulator przeciążeń wykorzystywany jest podczas treningów kierowców wyścigowych, rajdowych, pilotów lotniczych i kosmonautów. Żyroskop wywołuje przeciążenia zbliżone do bolidów F1 podczas wyścigu. Symulator przeciążeń jest całkowicie bezpieczną atrakcją, z której mogą korzystać dzieci powyżej 150 cm wzrostu oraz dorośli. Na wyposażeniu żyroskopu znajdują się specjalne kubełkowe fotele zapewniające trzymanie boczne uczestnika oraz pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa przeznaczone do rajdów samochodowych. Symulator przeciążeń przechodzi coroczny serwis oraz badanie dopuszczające urządzenie do pracy.

Żyroskop dwuosobowy to nowość na polskim rynku.

Jego największą zaletą jest dwukrotnie większa przepustowość od standardowego urządzenia jednoosobowego. Łatwiej przełamać strach i korzystać z atrakcji jednocześnie z kimś bliskim niż samemu. Żyroskop dwuosobowy jest bardziej widowiskowy i atrakcyjnie prezentuje się na zdjęciach. Symulator przeciążeń dachowania jest mobilny i podróżuje na specjalnej przyczepie z której jest opuszczany na czas realizacji imprezy. Żyroskop powinien być zainstalowany na powierzchni płaskiej i równej aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo uczestnikom. Maksymalne jednorazowe obciążenie atrakcji to 150 kg. W przypadku dwóch osób przekraczających w/w ograniczenie wagowe muszą korzystać z atrakcji oddzielnie lub parze z lżejszym pasażerem. Żyroskop dla bezpieczeństwa jest odgrodzony i dostęp do niego jest nieco utrudniony. Symulator przeciążeń jest koloru czarnego i wyposażony jest w czerwone fotele sportowe.

Żyroskop sprawdza się na imprezach jako kontynuacja symulatora dachowania.

Jest doskonałym uzupełnieniem dla osób żądnych wrażeń. Istnieją osoby które nadzwyczaj dobrze znoszą symulacje dachowania, dlatego warto przygotować dla nich atrakcję dostarczającą ogromną dawkę emocji. Żyroskop jest atrakcją gromadzącą kolejkę chętnych śmiałków oraz dużą grupę obserwatorów, którzy chcą zobaczyć zachowanie i mimikę twarzy wirujących osób. Symulator przeciążeń rzadko jest używany podczas szkoleń, ponieważ znacznie lepiej sprawdza się na otwartych imprezach plenerowych.

Miejsce: 5 x 5 m