PolskiEvent

Troleje

Troleje

Trening prowadzenia pojazdu w poślizgu kontrolowanym.

Uczy panowania nad pojazdem i wychodzenia z sytuacji niebezpiecznych. Troleje to urządzenie, które montowane jest na tylnej osi pojazdu przednionapędowego powodując zaburzenie przyczepności tylnej osi. Troleje to bardzo widowiskowa atrakcja, ponieważ samochód ciągle porusza się w poślizgu bocznym. Wykorzystywane są na szkoleniach z doskonalenia techniki jazdy oraz imprezach masowych. Do realizacji tego zadania niezbędny jest licencjonowany instruktor techniki jazdy, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem, zademonstruje na czym polega zadanie, pokaże zasadę działania poślizgu oraz podpowie jak nad nim panować. Trening kontrolowanego poślizgu może odbywać się na wyłączonym z ruchu placu o równej nawierzchni. Jest to całkowicie bezpieczna atrakcja, która nie powoduje uszkodzeń samochodu. Istnieje możliwość ustawienia próby czasowej i stworzenia konkurencji pomiędzy uczestnikami. Uczestnikiem tego zadania może być tylko osoba posiadająca ważne prawo jazdy.

Troleje są urządzeniem montowanym na tylną oś samochodu przednionapędowego.

Celem atrakcji jest doświadczenie poślizgu tylnej osi zwanej nadsterownością. Troleje wywołują poślizg przy stosunkowo niskich prędkościach, dlatego trening jazdy w poślizgu jest całkowicie bezpieczny dla uczestnika oraz samochodu. Poślizg nadsterowny może być bardzo niebezpieczny w skutkach, ponieważ samochód przemieszcza się bokiem do toru jazdy. Kiedy napotka na swej drodze przeszkodę może dojść do tragedii, ponieważ bok samochodu jest konstrukcyjnie najsłabszym elementem (brak strefy zgniotu). Mając na uwadze zagrożenie warto trenować i ćwiczyć technikę jazdy, aby nie dopuścić do takiego poślizgu. Troleje oprócz wspaniałej zabawy dla kierowcy poprawiają technikę jazdy, rozwijają świadomość kierowcy oraz kształtują szacunek do prędkości. Nad bezpieczeństwem kierowcy czuwa instruktor techniki jazdy, a szkolenie odbywa się na zamkniętym obiekcie, który jest wyłączony z ruchu. Podczas treningu przy niewielkich prędkościach kierowca niejednokrotnie traci kontrolę nad pojazdem i dociera do niego, że w ruchu drogowym poślizg mógłby być jego ostatnim.

Nadmierna prędkość jest częstą przyczyną powstawania wypadków.

Podczas szkoleń i eventów uświadamiamy kierowców, by w pierwszej kolejności zdjąć nogę z gazu i mieć szacunek do prędkości. Troleje są wykorzystywane podczas wielu imprez motoryzacyjnych, targów oraz szkoleń bezpiecznej jazdy. Troleje bardzo szybko pozwalają skorygować prawidłową pozycję kierowcy. Nieprawidłowe przygotowanie do jazdy skutkuje znikomym czuciem samochodu oraz dużymi problemami w jego sterowaniu. Poprzez fotel kierowca odczuwa co dzieje się z tylną osią i ma możliwość odpowiednio wczesnego reagowania na sytuację. Doświadczony instruktor podpowie jak wyeliminować proste błędy oraz w jaki sposób sterować samochodem, aby jechać w kontrolowanym poślizgu. Troleje mogą być używane w formie zabawy, na przykład podczas jazdy ósemki lub treningu czasowego po wyznaczonej trasie. Firma Polski Event posiada troleje najazdowe oraz montowane do piasty tylnej osi. Największą popularnością cieszą się jedyne w Polsce troleje wykonane na specjalnych małych oponach, które pozwalają na jazdę z wyższą prędkością. Stworzyliśmy troleje, które jako jedyne są zbliżone do naturalnego poślizgu samochodu. Nasze troleje można używać na nierównościach, a nawet trawiastym podłożu.

Miejsce: 30 x 10 m