PolskiEvent

Symulator wymiany koła

Symulator wymiany koła

Stanowisko do treningu wymiany koła w komfortowych i bezpiecznych warunkach.

Ćwiczenie realizowane pojedynczo lub w małych grupach. Rozpoczyna się od zabezpieczenia miejsca i ustawienia trójkąta ostrzegawczego. Za pomocą klucza uczestnik odkręca nakrętki i wymienia koło przebite na nowe. Ćwiczenie może być realizowane w formie edukacyjnej lub konkursowej. Zadanie może być realizowane na czas lub w formie bezpośredniej realizacji dzięki dwóm symulatorom.

Symulator służy do bezpiecznego treningu wymiany koła na zapasowe.

Dla większości doświadczonych kierowców jest dobrze znana czynność, nie można jednak zapominać o kobietach oraz młodych kierowcach, którzy nie mieli okazji użycia koła zapasowego. Symulator wymiany koła powstał z myślą o kierowcach, którzy mogą mieć problem kiedy będą na drodze sami oraz złapią kapcia.

Symulator Pit Stop jest stanowiskiem treningowym.

Obsługiwany jest przez instruktora jazdy uczącego jak w bezpieczny sposób wymienić koło. Uczestnik atrakcji może w komfortowych warunkach nauczyć się sztuki wymiany. Instruktor zwróci szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, zawiązane z zabezpieczeniem miejsca, trójkątem ostrzegawczym, ubraniem kamizelki i innymi sprawami technicznymi. Symulator wymiany koła można używać do celów szkoleniowych oraz w formie zawodów. Firma Polski Event posiada dwa symulatory na których możliwa jest równoległa rywalizacja wymiany koła. Inspiracją przy tego typu konkurencji był Pit Stop doskonale znany z wyścigów Formuły 1. Każdy team wyścigowy posiada własny Pit Stop do obsługi kierowcy i jego samochodu w tym wymiany ogumienia. Czas wykonania obsługi samochodu wyścigowego ma duży wpływ na wynik w wyścigu.

Symulator wymiany koła umożliwia realizację konkursu na czas lub w formie pucharowej.

Rywalizacja dostarcza sporej dawki emocji, przyciąga duża ilość śmiałków i widzów. Symulator wymiany koła zbudowany jest pod 13 calowe felgi ze względu na niską wagę i łatwą obsługę. Z atrakcji mogą korzystać kobiety, młodzież i dorośli kierowcy. Stanowisko Pit Stop jest świetną atrakcją na imprezy w zamkniętym pomieszczeniu oraz otwartej przestrzeni. Symulator wymiany koła najczęściej jest zamawiany na imprezy związane z motoryzacją, bezpieczeństwem oraz transportem.

Zasilanie: tylko w przypadku użycia automatycznego klucza

Miejsce: 3 x 3 m