PolskiEvent

Symulator wybuchu poduszki powietrznej

Symulator wybuchu poduszki powietrznej

3, 2, 1 i bum! Huk, kurz, dym i wystrzelona poduszka powietrzna.

To tylko nasz symulator wybuchu poduszki powietrznej i bezpieczne doświadczenie jej aktywacji. Prędkość wybuchu poduszki to ok 320 km/h. Zadaniem Air Bag’a jest zmniejszenie obrażeń kierowcy i pasażerów. Urządzenie to chroni nasze ciało tylko w przypadku prawidłowej pozycji za kierownicą i zapiętego pasa bezpieczeństwa. Symulator poduszki powietrznej obsługiwany jest przez instruktora, który zapewni bezpieczeństwo widzom.

Działanie polega na wyzwoleniu prawdziwej poduszki powietrznej znajdującej się w kierownicy.

Przed pokazem instruktor daje krótki instruktaż jak zwiększyć szanse przeżycia w razie wystąpienia wypadku. Wybuch ładunku pirotechnicznego aktywującego poduszkę jest efektowny przez co wzbudza zainteresowanie osób przybyłych na imprezę masową. Celem symulatora poduszki powietrznej jest podniesienie świadomości dotyczącej zagrożeń, w szczególności wypadków drogowych. Uczestnicy pokazu doświadczają niebezpieczeństwa jakie może nieść za sobą nieprawidłowo zapięty pas bezpieczeństwa, siedzenie zbyt blisko kierownicy lub nieprawidłowe operowanie kierownicą.

Symulator poduszki to niewielkie urządzenie edukacyjne.

Przekonujące ludzi do zapinania prawidłowo pasów bezpieczeństwa i ograniczenia prędkości jazdy. Detonacja ładunku pirotechnicznego napełnia bardzo szybko poduszkę powietrzną gazem. Wybuch poduszki jest bardzo szybki i głośny, przez co symulacja jest wielkim przeżyciem dla widzów. Wiele osób nagrywa pokaz swoim smartfonem co potwierdza atrakcyjność doświadczenia. Prezentacja działania poduszki powietrznej poprzedzona jest kilkunastominutowym wykładem. Instruktor techniki jazdy omawia w interesujący sposób doświadczenie oraz nawiązuje do kwestii bezpieczeństwa na drodze.

Symulator poduszki jest punktem kulminacyjnym wydarzenia.

Detonację ładunku przeprowadza instruktor lub osoba z publiczności. Wybuch jednej poduszki powietrznej jest dużym zaskoczeniem dla oglądających z uwagi na głośność. Współczesne samochody posiadają kilka, a nawet kilkanaście poduszek, dlatego efekt dźwiękowy podczas prawdziwego wypadku jest intensywniejszy. Symulator poduszki jako jedyny w Polsce posiada możliwość wystrzału poduszki powietrznej kierowcy oraz pasażera. Po każdej prezentacji instruktor wymienia w przeciągu kilku minut zużytą poduszkę na nową. Symulator poduszki można aktywować co 20 min. Zazwyczaj pokaz wybuchu odbywa się na scenie imprezy lub innym centralnym miejscu zawsze o równej godzinie, tak aby zgromadzić możliwie największą publiczność.

Symulator poduszki powietrznej jest mobilnym urządzeniem.

Jego niewielkie wymiary pozwalają na transport samochodem osobowym. Symulator wybuchu poduszki powietrznej ma na celu pobudzenie wyobraźni wśród ludzi. Zainspirowanie do zmiany zachowania jak prawidłowe zapinanie pasów bezpieczeństwa lub właściwe ustawienie fotela. Niezapięcie pasów, a nawet ich niewłaściwe użycie lub nieprawidłowo ustawiony fotel może zwiększyć obrażenia ciała i głowy podczas wypadku. Symulator poduszki jest zaliczany do bezpieczeństwa biernego, czyli systemów działających w chwili wystąpienia zderzenia. Zdarzają się sytuacje, w których poduszka powietrzna nie spełnia swojej funkcji ochronnej z powodu zaniedbań kierowcy lub pasażera.

Symulator wybuchu poduszki ku poprawie bezpieczeństwa podróżujących.

Symulator poduszki wraz z krótkim wykładem sprawi, że każdy podróżujący będzie mógł poprawić bezpieczeństwo swoje i innych. Wrażenia dźwiękowe po przeprowadzonym pokazie będą dodatkowym motywatorem do eliminowania błędów i nieprawidłowych zachowań w przygotowaniu do jazdy. Symulator poduszki jest doskonałą edukacyjną atrakcją kształtującą postawy kierowców. Symulator airbag jest obowiązkową pozycją na imprezy firmowe oraz otwarte o tematyce motoryzacji i transportu związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Symulator poduszki wykorzystywany jest także podczas szkoleń z bezpiecznej jazdy oraz na targach motoryzacyjnych.

Miejsce: 2 x 2 m