PolskiEvent

Alkogogle

Alkogogle

Symulują stan nietrzeźwości zaburzając pracę błędnika i otępiając zmysł wzroku.

Pokazują jak trudno jest przejść lub przejechać dany odcinek drogi mając „we krwi” 2 promile. Instruktor w tym zadaniu przygotowuje specjalny tor sprawnościowy, który pokonuje uczestnik. Istnieje również możliwość wykorzystania alkogogli podczas jazdy samochodem po miejscu wyłączonym z ruchu. Alkogogle mogą być wykorzystane poglądowo lub jako konkurencja sprawnościowa na czas np.: pokonanie toru przeszkód pieszo, parkowanie, slalom, lub jazda do przodu i tyłu pasem ruchu. Nad bezpieczeństwem tej atrakcji czuwa instruktor, który pomaga uczestnikom wykonać ćwiczenie. Alkogogle mają za zadanie pokazywać niebezpieczeństwo i ryzyko prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Uczestnikiem alkogogli może być każda osoba, nawet niepełnoletnia, ponieważ odczucia zaburzenia alkoholowego wynikają jedynie z zaburzenia wzroku.

Alkogogle są atrakcją prewencyjną podczas szkoleń i eventów

Realizacja połączona jest z prostym zadaniem, które bez ich użycia jest banalnie proste do wykonania – slalom z piłką, tor przeszkód, przygotowanie do jazdy i inne. Kiedy uczestnik założy alkogogle zadanie nie jest łatwe do wykonania, ponieważ zmysł widzenia i równowaga zostają zaburzone. Wykonanie prostego zadania przedłuża się, a uczestnik próbuje za wszelką cenę je wykonać. Alkogogle powodują niepewność w działaniu, niekonwencjonalne ruchy, pomyłki oraz powolne działanie co śmieszy widzów i często wywołuje salwy śmiechu. Stanowisko z torem przeszkód i alkogogle są widowiskowe, ponieważ przyciągają publikę oraz chętnych do sprawdzenia się. Posiadamy alkogogle o imitujących różne dawki alkoholu.

Nawet niewielka dawka alkoholu wpływa na jakość prowadzenia samochodu.

Kierowcy wykonujący zadanie typu slalom lub omijanie przeszkody mając ubrane alkogogle o stężeniu alkoholu 0,5 promila i każdorazowo popełniają błąd. Zaskoczenie jest tym bardziej duże, że bez alkogogli ćwiczenie jest banalne do wykonania. Ćwiczenie jazdy pod wpływem alkoholu, a dokładniej wykorzystując w tym celu alkogogle odbywa się w obecności instruktora techniki jazdy oraz na zamkniętym obiekcie treningowym. Na imprezach masowych wykorzystujemy alkogogle o największym stężeniu alkoholu, czyli imitujące zachowanie po 2 promilach we krwi. Tak duża dawka mocno otępia postrzeganie i ogranicza działanie człowieka. Z uwagi na bezpieczeństwo uczestnicy realizują zadania pieszo lub manualnie (bez użycia samochodu). Alkogogle działają na wyobraźnie kierowców pomimo świetnej zabawy. 

Poszerzają wyobraźnie i kształtują postawę uczestników.

Pozwalają wyobrazić sobie do jakiej tragedii może doprowadzić jazda samochodem po alkoholu. Prowadzenie samochodu wymaga dużej precyzji i koordynacji ruchów w działaniach kierowcy. Alkohol lub alkogogle w znaczny sposób ograniczają kierowcę, przez co nawet niewielka dawka powoduje śmiertelne ryzyko na drodze. Świadomy kierowca to większe bezpieczeństwo wszystkich ludzi biorących udział w ruchu ulicznym.

Sprawdzą się na każdej imprezie.

Alkogogle sprawdziły się podczas takich imprez jak: impreza firmowa, impreza masowa, bezpieczny weekend, konferencja, dzień bezpieczeństwa, dni otwarte, impreza motoryzacyjna, zlot, safety day, piknik rodzinny, piknik motoryzacyjny, piknik bezpieczeństwa, rajd rowerowy, koncert, dni miasta i wiele innych.

Miejsce: 3 x 3 m