PolskiEvent

Laboratorium badania predyspozycji kierowców

Laboratorium badania predyspozycji kierowców

Mobilne laboratorium psychotechniczne.

To miejsce do sprawdzania psychofizycznych cech przydatnych podczas prowadzenia pojazdu. Specjalna aparatura z zakresu psychologii transportu pozwala określić możliwości kierowcy lub potencjalnego kandydata. Laboratorium kierowców składa się z urządzeń takich jak aparat Piórkowskiego i aparat krzyżowy oraz miejsca do wypełnienia testu. Przeprowadzenie badania pomaga określić profil kierowcy np. kierowca zawodowy ciężarówki, kierowca pojazdu uprzywilejowanego, kierowca autobusu, kierowca samochodu osobowego, kierowca wyścigowy lub kierowca rajdowy. Sprawdź swoje predyspozycje i możliwości, a przy okazji porównaj się z najlepszymi!

Laboratorium kierowców jest miejscem weryfikacji predyspozycji kierowców lub kandydatów.

Psycholog transportu bada za pomocą aparatów psychologicznych profil kierowcy. Laboratorium kierowców polega na weryfikacji możliwości i predyspozycji kierowcy. Badania kierowców pokazały że 80 % z nich ocenia swoje umiejętności jazdy jako dobre. W kolejnym pytaniu zostali zapytani jak wielu kierowców posiada niewystarczające umiejętności i zagraża bezpieczeństwu. Paradoksalnie średnia odpowiedź wyniosła 50%. Odpowiedzią na przedstawiony wynik badania jest laboratorium kierowców. Większość kierujących ocenia subiektywnie swoje predyspozycje i zbyt wysoko ocenia własne możliwości za kółkiem. Laboratorium kierowcy pozwala na weryfikację możliwości, sprawdzenie czasu reakcji,  trafności podejmowania decyzji i skłonności do popełniania ryzyka.

Laboratorium kierowców obsługuje psycholog transportu.

Specjalista przeprowadza ćwiczenia i na podstawie badania ocenia kierowcę. Stanowisko do badań kierowców doskonale sprawdza się dla kandydatów na prawo jazdy. Osoby nie mające uprawnień mogą poznać swoje predyspozycje do kierowania pojazdem, a nawet określić swój profil potencjalnego kierowcy. Psycholog może pomóc określić charakterystykę kierowcy do specyfiki samochodu: kierowca ciężarowy, kierowca autobusu, kierowca samochodu osobowego, kierowca vip, kierowca rajdowy, kierowca wyścigowy, kierowca samochodu uprzywilejowanego, kierowca pojazdów wojskowych itp.

Laboratorium kierowców wyposażone jest w aparaturę do badań kierowców.

Badanie kierowców może odbywać się w budynku lub na zewnątrz pomieszczenia. Atrakcja dedykowana jest dla młodzieży i osób dorosłych. Laboratorium kierowców doskonale sprawdzi się na imprezach o tematyce motoryzacyjnej, transportowej oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Nasza pracownia psychologiczna oferuje nie tylko badanie psychologiczne oraz badanie psychotechniczne. Można u Nas wykonać zarówno badanie kierowców jak i badanie operatorów maszyn, a także wiele innych badań.

Miejsce: 6 x 3 m

Zasilanie: 230 V