PolskiEvent

Komora dymowa

Komora dymowa

Ćwiczenie dla dzieci i dorosłych podczas pojawienia się zagrożenia w postaci zadymienia w pomieszczeniu.

Służy do treningu bezpiecznej ewakuacji i wyciągania poszkodowanych z zadymionego pomieszczenia. Mobilna komora zadymienia jest wielkości dużego pomieszczenia. Komora dymowa jest wypełniona bezpiecznym dymem bezwonnym lub zapachowym, który jest często wykorzystywany podczas imprez masowych. Osoba szkolona ma za zadanie wejść do pomieszczenia, znaleźć jak najszybciej manekin osoby poszkodowanej i bezpiecznie wyciągnąć go na zewnątrz komory. Komora zadymienia może być połączona z ćwiczeniem udzielania pierwszej pomocy osobie wyciągniętej z pomieszczenia. Komora dymowa jest całkowicie bezpieczna i nie wymaga od uczestników specjalistycznego ubrania. Trenażer pożarowy jest często używany i wykorzystywany podczas szkoleń BHP.

Komora dymowa jest atrakcją na imprezy, eventy oraz szkolenia BHP.

Komora zadymienia jest pomieszczeniem o powierzchni 18 m2. Symulacja zadymienia odbywa się w niewielkim pokoju gdzie przytomność straciła jedna osoba. Zadaniem uczestników jest wejście do komory dymowej, odnalezienie poszkodowanego, wyciągnięcie go na zewnątrz i rozpoczęcie pierwszej pomocy. Zadanie nie należy do najłatwiejszych, ponieważ poszkodowanym jest manekin o wadze zbliżonej  do dorosłego człowieka. Komora dymowa wypełniana jest bezpiecznym dla zdrowia dymem, w tym celu zamontowana jest wewnątrz specjalna wytwornica dymu o bardzo dużej wydajności. Wystarczy minuta żeby komora dymowa była w całości zadymiona. Komora zadymienia obsługiwana jest przez instruktora lub strażaka. Komora zadymienia dedykowana jest dla młodzieży i osób dorosłych.

Podczas zajęć osoby szkolone poznają techniki i taktykę wejścia do zadymionego pomieszczenia.

Podstawowe zasady wejścia do komory dymowej oraz wyciągania poszkodowanego wraz z zasadami pierwszej pomocy przedmedycznej. Komora dymowa z uwagi na gabaryt i cięgle ulatniający się dym wzbudza duże zainteresowanie. Na szkoleniach sprawdza się razem z pierwszą pomocą oraz symulatorem gaszenia pożaru. Komora dymowa może być wykorzystywana na imprezach plenerowych oraz w pomieszczeniach zamkniętych. Dowiedz się więcej i sprawdź swoją odwagę w komorze dymowej. Komora dymowa poprawi bezpieczeństwo twoje i twoich bliskich.

Miejsce: 9 x 3

Zasilanie: 230 V