PolskiEvent

Miasteczko ruchu drogowego

Miasteczko ruchu drogowego

Miasteczko komunikacyjne bo nauki bezpiecznej jazdy rowerem.

Mobilne miasteczko drogowe, w którym można trenować bezpieczne poruszanie się rowerem po skrzyżowaniach i miejscach potencjalnie niebezpiecznych. Jest dedykowane dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Wzbudza ogromne zainteresowanie wśród dzieci i łączy naukę z zabawą. Miasteczko drogowe może być wykorzystane do szkolenia z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, zabawy dla dzieci lub jazdy konkursowej. Nad bezpieczeństwem i przeprowadzaniem szkolenia lub zawodów o mistrza rowerowej kierownicy czuwa instruktor nauki jazdy, egzaminator na prawo jazdy lub policjant. Miasteczko ruchu drogowego ma na celu podniesienie bezpieczeństwa wśród młodych rowerzystów, poszanowanie przepisów, znaków drogowych i nadawanych sygnałów świetlnych. Mobilne rowerowe miasteczko posiada maksymalne wymiary 30 x 40 m, a jego infrastrukturę można dowolnie konfigurować. 

Miasteczko drogowe składa się ze specjalnej nawierzchni, znaków drogowych i sygnalizatorów.

Nawierzchnia wykonana jest z mieszanki gumy i kauczuku. Miasteczko rowerowe posiada przejścia dla pieszych, powierzchnie wyłączoną z ruchu, skrzyżowania oraz rondo. Budowane i przygotowywane jest przez kilku pracowników kilka godzin przed planowaną imprezę. Miasteczko drogowe zazwyczaj jest konstruowane specjalnie pod wolną przestrzeń, dzięki temu siatka drogowa tworzona przez skrzyżowania i rondo jest inna. Miasteczko rowerowe wyposażone jest w znaki drogowe i sygnalizatory, które regulują ruchem rowerzystów. Nadawany sygnał świetlny jest zmieniany bezprzewodowo i dopasowywany do natężenia ruchu.

Miasteczko drogowe dedykowane jest dla dzieci i młodzieży.

Może być wykorzystywane do przeprowadzenia egzaminu na kartę rowerową. Zwykle miasteczko drogowe służy do nauki zasad ruchu drogowego dla młodych rowerzystów. Możliwe jest tak przeprowadzenie konkursu na najbezpieczniejszego rowerzystę. Miasteczko rowerowe nadzorowane jest przez osobę kierującą ruchem. Zazwyczaj ruchem kieruje policjant, instruktor lub egzaminator. Miasteczko rowerowe może być używane w zamkniętym budynku (np. w hali) lub na otwartej przestrzeni. Podłoże powinno być równe – najlepiej utwardzone. Miasteczko drogowe jest używane nawet na nawierzchniach trawiastych (np. na boisku). Miasteczko rowerowe sprawdza się na imprezach rodzinnych, dniach otwartych szkoły, imprezach rowerowych, rajdach rowerowych i wszystkich w których uczestniczą dzieci i młodzież. Ze względu na przejścia dla pieszych dodatkowo można realizować zajęcia z bezpiecznego przechodzenia przez pasy.

Miasteczko rowerowe posiada przejścia dla pieszych.

 Miasteczko drogowe doskonale nadaje się do jazdy dla gokartów rowerowych z napędem nożnym lub dla niewielkich dziecięcych samochodów elektrycznych. Miasteczko rowerowe rozwija umiejętności jazdy zgodnie z przepisami drogowymi, poprzez zabawę spełnia funkcję edukacyjną dzieci i młodzieży. Bezpieczeństwo najmłodszych na drodze jest priorytetowym działaniem firmy Polski Event. Miasteczko komunikacyjne to doskonała atrakcja dla dzieci na każdą imprezę plenerową.

Miejsce: maksymalny wymiar 40 x 30m