PolskiEvent

Rowerowy tor przeszkód

Rowerowy tor przeszkód

Mobilny tor przeszkód do jazdy rowerem.

To miejsce doskonalenia umiejętności jazdy na jednośladzie dla każdego rowerzysty. Trening jazdy odbywa się na specjalnych stacjach (zadaniach) sprawnościowych. Specjalny tor przeszkód pozwala na trening precyzyjnej i bezpiecznej jazdy. Istnieje możliwość zrobienia konkursu i wyłonienia najlepszego rowerzysty. Rowerowy tor przeszkód to atrakcja wykorzystywana podczas ogólnopolskich konkursów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podczas imprezy masowej stanowi niemałe wyzwanie zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Sprawdź swoje umiejętności jazdy na rowerze.

Rowerowy tor przeszkód umożliwia podprawę techniki jazdy na rowerze.

Tor przeszkód dla rowerów wpływa na poprawę takich umiejętności jak: precyzja, płynność, dynamika, balans i elastyczność. Rowerowy tor składa się z specjalnie przygotowanych przeszkód wykonanych z drewna. Tor przeszkód dla rowerów składa się z elementów: równoważnia, tarka, ósemka, przedmiot do przewożenia, korytarz z desek, slalom kółkowy żmijka, pochylnia, piaskownica, bramka wisząca, slalom z ograniczeniem, rynna, łezka, zatrzymanie w miejscu. Rowerowy tor jest atrakcją skierowaną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Niezależnie od wieku i umiejętności pokonanie przeszkód jest wyzwaniem dla każdego rowerzysty. Rowerowy tor przeszkód jest obsługiwany przez opiekuna lub instruktora który pilnuje porządku i bezpieczeństwa. Trudność trasy przejazdu jest dostosowana do poziomu i umiejętności jazdy grupy.

Rowerowy tor może być używany w hali sportowej lub na otwartych przestrzeniach jak boiska szkolne czy parkingi.

Tor przeszkód dla rowerzystów jest zabezpieczony przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wskazaną nawierzchnią do ćwiczeń jest utwardzone podłoże: beton, asfalt, kostka brukowa. Możliwe jest używanie na nawierzchniach trawiastych jak boisko piłkarskie. Rowerowy tor przeszkód może być realizowany jako trening poprawy umiejętności jazdy lub jako konkurs na najlepszego rowerzystę. Każdy rowerzysta znajdzie w nim trudną dla siebie przeszkodę, na której będzie mógł ćwiczyć technikę jazdy. Tor przeszkód był wielokrotnie wykorzystywany podczas Rowerowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski BRD. Poprawa umiejętności jazdy na rowerze ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Rowerowe przeszkody doskonale nadają się na imprezę bezpieczeństwa, piknik rowerowy, imprezę rodzinną, rajd rowerowy, targi rowerowe i wiele innych otwartych imprez tematycznych. Rowerowy tor przeszkód zweryfikuje umiejętności każdego rowerzysty i pozwoli na ich szybką poprawę!

Miejsce: 20 x 10 m